Premiera książki Roberta Lichockiego „Rzeźbiarski wyraz architektury. Monografia twórczości architekta Jerzego Kuźmienko”

Z ogromną przyjemnością zapraszamy na premierę książki Roberta Lichockiego „Rzeźbiarski wyraz architektury. Monografia twórczości architekta Jerzego Kuźmienko”, która odbędzie się w piątek 11 stycznia 2019 o godz. 18:00 w ZODIAKU Warszawskim Pawilonie Architektury Pasaż Stefana Wiecheckiego „Wiecha” 4, Warszawa.

Monografia twórczości architekta Jerzego Kuźmienko, wydana w grudniu 2018 przez Oddział Warszawski Stowarzyszenia Architektów Polskich, jest pierwszą tak obszerną publikacją o Jerzym Kuźmienko – architekcie projektującym nieprzerwanie przez ponad sześć dekad, autorze takich pereł modernizmu jak: budynki mieszkalne na ul. Koziej 9 i ul. Karowej 18 w Warszawie, kościół w Kaliszu czy osiedle Służew nad Dolinką w Warszawie.

Mamy nadzieję, że stanie się ona platformą do dyskusji nad dorobkiem Jerzego Kuźmienko i że przyczyni się do poszerzenia świadomości o procesie twórczym, realizacjach i życiu architekta w środowisku architektonicznym oraz poza nim.

Maria Saloni-Sadowska
Prezes OW SARP

Ten wpis został opublikowany w kategorii aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.