Pierwsze Świętokrzyskie Spotkanie Młodych Architektów

Szanowni Państwo
Koleżanki i Koledzy
Członkowie Świętokrzyskiej Okręgowej Izby Architektów Rzeczypospolitej Polskiej

Zbliża się koniec roku – czas podsumowań i planów na przyszłość. Tych drugich mamy sporo, więc zapraszamy wszystkich, młodych stażem i duchem, na Pierwsze Świętokrzyskie Spotkanie Młodych Architektów.

Zaproszenie szczególnie kierujemy do wszystkich, którzy zostali członkami naszego okręgu w tej kadencji tj. uzyskali wpis na listę w latach 2018-2021 i z powodu pandemii nie mieli okazji spotkać się z nami na zjazdach, zebraniach czy szkoleniach. Oczywiście jest też otwarte dla tych, którzy mają dłuższy staż i od dawna marzą o spotkaniu twarzą w twarz z dawno nie widzianymi koleżankami i kolegami. Chyba wszyscy mamy już dość patrzenia na siebie tylko za pośrednictwem ekranów naszych telefonów i laptopów.

Chcemy porozmawiać o Izbie, jej przyszłości, planach i problemach. Podzielić się tym co zrobiliśmy i podyskutować o tym co zrobić jeszcze powinniśmy.

Wygląda na to, że uda nam się zmienić siedzibę na ‚uratowaną’ od sprzedaży Willę Trzcińskich. Jeśli tak się stanie, to nasz okręg czeka moc wyzwań – począwszy od zrobienia projektu przebudowy i rozbudowy, przeprowadzce i na obiecanych miastu i kielczanom wydarzeniach, między innymi takich jak: „Urodziny Trzcińskiej”, promowanie programu edukacji architektonicznej najmłodszych, Kino Architektura, czy wystawy i wernisaże. Do tego będzie potrzebne zaangażowanie całego naszego środowiska. O tym też chcielibyśmy porozmawiać. Być może ogłosimy konkurs na projekt rozbudowy, ale moglibyśmy też zrobić go wspólnie – w ramach swoistej ‚spółdzielni’ – siłami wszystkich naszych członków chętnych poświęcić swój czas i talent na zaprojektowanie naszej siedziby. Samą willę oraz program rozbudowy pokażemy na spotkaniu.

Spotykamy się w sobotę 4 grudnia w Instytucie Dizajnu na Zamkowej 3 o godzinie 11:00.

Przy kawie z izbowego ekspresu pogadamy o tym co nas czeka w nadchodzącym roku.

Zapraszam
Marcin Kamiński
Przewodniczący Rady Świętokrzyskiej Okręgowej Izby Architektów RP

Ten wpis został opublikowany w kategorii aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.