Projektowanie budynków energooszczędnych i pasywnych – warsztaty

Zapraszamy na warsztaty w zakresie dostosowania projektów pod dofinansowanie NFOŚiGW (dopłaty do kredytów) dla budynków energooszczędnych NF40 i pasywnych NF 15 w oparciu o programy: Therm 6.3 lub 7.1 – jedne z nielicznych programów spełniających wymogi NFOŚiGW na dofinansowanie budownictwa niskoenergetycznego w przystępnym cenowo szkoleniu.

Każdy budynek realizowany w ramach programu dopłat do kredytów na budowę domów energooszczędnych musi spełniać obligatoryjne wymagania techniczne określone w załączniku nr 3 do programu. Wymagania opierają się na ekspertyzie przygotowanej przez Krajową Agencję Poszanowania Energii S.A. Wytyczne określające podstawowe wymogi niezbędne do osiągniecia oczekiwanych standardów energetycznych dla budynków mieszkalnych oraz sposób weryfikacji projektów i sprawdzenia wykonanych domów energooszczędnych dostępne są na stronie internetowej NFOŚiGW

Przygotowanie i prowadzenie:

  • Dr inż. Tomasz Steidl, dr inż. Paweł Krause – Katedra Budownictwa Ogólnego i Fizyki Budowli, Wydział Budownictwa Politechnika Śląska
  • Dr inż. Tomasz Steidl – autoryzowany weryfikator NFOŚiGW, weryfikującego projekty i wykonawstwo.
  • Dr inż. Paweł Krause – współwłaściciel Laboratorium Budownictwa Energooszczędnego (www.lbe.org.pl) – przedsiębiorstwa, które wykonało dostosowanie projektu jednej z pierwszych czterech inwestycji w Polsce, które jako pierwsze znalazły się na liście beneficjentów programu.

Terminy:

  • Kraków – 10.03.2014, Katowice – 11.03.2014
    – Czas trwania 3 x 45 min, godziny popołudniowe – do ustalenia,

Program

  • Praktyczne przykłady realizacji dostosowania standardowego projektu do standardu NF
  • Przedstawienie programów komputerowych do obliczeń mostków termicznych oraz podstawy ich obsługi – praca z programami .
  • Podstawy obliczeń mostków termicznych w programie numerycznym
  • Uczestnik otrzyma linka do bezpłatnego ściągnięcia programu na własnego laptopa, z którym powinien przyjść na warsztaty

Korzyści:

Podstawowe umiejętności realizacji projektowania budynków energooszczędnych w standardzie NF 40 i NF 15 – budynków dofinansowywanych zgodnie z obecnym zapotrzebowaniem i wymogami rynku.

Efekt kształcenia: nabycie praktycznych umiejętności obliczeń na dostępnym dla uczestnika oprogramowaniu

Kosz udziału w warsztatach: 250,00 zł od osoby netto + 23% VAT.

Dla osób uczestniczących w konferencji DACHY FASADY FUNDAMENTY przewidziane są jako bonus (bezpłatnie) materiały konferencyjne przygotowane przez ekspertów – referaty programowe związane tematycznie z warsztatami– cena materiałów wg cennika (50,00zł netto + 23 % VAT)

Zgłoszenia można dokonać poprzez formularz zgłoszeniowy zamieszczony na stronie internetowej www.artmediatechnics.pl Zgłoszenia na konferencje z poziomu swojego konta w naszym serwisie logując się normalnie lub – dla osób nie posiadających konta –po zalogowaniu się na poniższe dane:

Login: szkolenie_płatne
Hasło: szkolenie_płatne

Skip to content