Projekt „Wspólne rozmowy – plaże dostępne dla wszystkich”

Szanowni Państwo w ramach projektu „Wspólne rozmowy – plaże dostępne dla wszystkich” tworzymy listę biur architektonicznych, pracowni projektowych, indywidualnych architektów i architektek, którzy w swojej pracy stosują i promują zasady projektowania uniwersalnego.

Współpracujemy z 10 samorządami miejscowości nadmorskich, tworzymy rekomendacje do zwiększania dostępności przestrzeni publicznej, w tym wejść na plaże, do potrzeb różnych grup osób: osób z niepełnosprawnościami, seniorów i seniorek, rodziców małych dzieci. Mamy nadzieję, że te pierwsze 10 miejscowości, gdzie udało się nawiązać współpracę, zorganizować konsultacje społeczne, edukować urzędników i urzędniczki oraz mieszkańców i mieszkanki, to dopiero początek.

Chcemy promować projektowanie uniwersalne zarówno wśród osób decydujących o kształcie przestrzeni publicznej jak i wśród inwestorów prywatnych.

Jednak wiele zależy też od architektów/tek i projektantów/tek.

Zapraszamy do zapoznania się z krótkim opisem projektu i treścią deklaracji. Jej podpisanie i odesłanie do nas zapewni Państwu miejsce na liście rekomendowanych biur, z której skorzystać będą mogły samorządy oraz inwestorzy prywatni. Lista umieszczona będzie na naszej stronie internetowej, będziemy ją także promować już 8 kwietnia na konferencji podsumowującej projekt , na którą zapraszamy samorządy, marszałków województw pomorskiego i zachodniopomorskiego, którzy objęli nasz projekt swoimi patronatami honorowymi, oraz przedstawiciele/cielki społecznie odpowiedzialnego biznesu.

Zachęcamy do podpisywania deklaracji i stosowania projektowania uniwersalnego w swojej pracy – to się opłaca wszystkim, a na dodatek może wyglądać naprawdę atrakcyjnie !

z serdecznymi pozdrowieniami

Olga Glińska
koordynatorka projektu
Fundacja Machina Fotografika

Do pobrania:

Ten wpis został opublikowany w kategorii aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.